Loading...

Ryzykowne wnętrze

W swojej pracy często spotykamy osoby, które nie mają jednego ulubionego stylu wnętrza. Lubią nowoczesne rozwiązania: minimalizm i prostotę, ale też kochają klasykę pełną przepychu i elegancji.

Napiszemy kilka zdań o tym jak połączyć różne elementy w całość. Jak pogodzić odmienny gust i oczekiwania wszystkich domowników.

To wszystko jest możliwe w stylu eklektycznym.

To sztuka łączenia różnych stylów, wnętrzarski miszmasz, ale pod kontrolą.

W aranżowaniu eklektycznych wnętrz w zasadzie nie ogranicza nas nic. Możemy pozwolić sobie na pełną dowolność i bawić się kontrastami. Istnieje jednak jedna zasada – wszystko razem powinno wyglądać spójnie i harmonijnie.

IDEA…

Idea eklektyzmu nie stawia nam żadnych granic. Pozwala na łączenie różnych stylów i okresów, kolorów, wzorów. Cel jest jeden: niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wystrój. To umiejętny mariaż kontrastowych stylistyk, elementów starych z nowymi oraz współczesnych trendów z osobistymi akcentami.

PRAKTYKA…

Moda na eklektyczne wnętrza, w których nowoczesność miesza się z przeszłością, nie przemija. Umiejętne łączenie sprzętów z różnych epok polega nie tyle na przestrzeganiu stylistycznych reguł, ale na wyczuciu i intuicji. U niektórych jest to wymuszone sytuacją, ponieważ mają w domach bezcenne antyki, których nie chcą i nie mogą się pozbyć. Część z nich może zostać ponownie wykorzystanych do aranżacji wnętrz mieszkalnych.  U innych ciężko wpasować się w jeden wiodący nurt stylistyczny, czują się dobrze w różnych stylizacjach i nie potrafią zdecydować się na jeden.

Styl eklektyczny można by porównać do kuchni fusion, która łączy tradycyjne przepisy z całego świata, miesza składniki, przyprawy i sposoby przyrządzania oraz podania. Tylko na pozór nic tu do siebie nie pasuje, a jednak efekt to smaczna wariacja, potrawa nie do podrobienia.

To samo dotyczy wnętrz. Eklektyczne wnętrza to takie, w których znajdziemy różne style aranżacyjne: prowansalską sielskość pożenioną z nowoczesnym dizajnem i rustykalnymi drobiazgami, elegancki styl francuski z surowym loftowym pazurem i barokowym przepychem, a klasyczne włoskie formy uzupełnione blaskiem glamour i wyciszone chłodem Skandynawii. Znajdźmy za to jeden punkt wspólny, np. powtórzony w kilku miejscach ten sam wzór lub kolor – taki zabieg pozwoli utrzymać nasz „bałagan” w należytym porządku.

Styl eklektyczny trudno zdefiniować – jedno jest jednak pewne, że należy podejść do niego swobodnie i przez przesadnej powagi. Bawmy się, łączmy wiele składników w jeden niepowtarzalny smak.

Nasze biuro projektowe Manufactura tworzenie przestrzeni specjalizuje się w ryzykownych połączeniach, swego rodzaju wnętrzarskim miszmaszu.

Kontakt

email : [email protected]
[email protected]
telefon : 607 305 529
Galeria GALA "'Dom I Wnętrze'
Lublin, Ul. Fabryczna 2
3 Piętro, Lok. 3.11
Pn. - Pt. 10:00 - 18:00

Dane do faktury

Manufactura - Tworzenie Przestrzeni
Dominika Błaziak
Ul. Mikołaja Reja 62
20-458 Lublin
NIP: 946-105-18-10

Kategorie